FIREWIND / MASTERPLAN

10 Aralık 2024
IF Beşiktaş
20:00

* Özel tasarım basılı biletler sadece Hammer Müzik’te satılmaktadır.


Firewind

Yunan Power Metal grubu Firewind bir Gus G. projesi ki  Gus G’yi biz aynı zamanda Ozzy Osbourne, Nightrage, Dream Evil’dan tanıyoruz.

Grubun hikayesi de  Gus’ın Berklee College of Music’de yaptığı 4 şarkılık bir demoyla başlıyor.

İlk albüm  Between Heaven and Hell  ise 2002 yılında piyasaya sürülüyor. 2004 yılında Century Media firması  ile anlaştıktan sonra takip eden yıllarda bir çok önemli festivalde yer alan grup , Stratovarius , Dragonforce gibi gruplara support olarak turnelere de çıkmıştır.

Grup 2012 yılında ilk albümün 10. yılı nedeniyle Yunanistan’da bir “Anniversary” tur düzenlemiş ve 4 ayaklı bu turnede her gece ayrı bir setlist ile sahneye çıkmıştır.  Yine aynı yıl Apocalyptica’nın da yer aldığı ” Edge of a Dream” adlı parçaya bir video yayınlamıştır.

Firewind 10. stüdyo albümü olan “Stand United” ı  1 Mart 2024 tarihinde piyasaya sürdü ve bir çok parça hit adayı olarak göz kırpıyor.

Masterplan

Alman Power Metal grubu Masterplan , Helloween üyelerinden Roland Grapow ve Uli Kusch tarafından halen Helloween’de çaldıkları dönem bir yan proje olarak kuruldu. Daha sonra grupla yollarını ayıran Grapow ve Kusch ilk albümleri olan “Masterplan” i 2003 yılında yayınladı.

Masterplan adı da aslında , usta müzisyenlerin yeni milenyumda en yeni power metal grubu düşüncesiyle ortaya çıkmıştı. Bu albüm sonrasında 2004 yılında Avrupa Birliği tarafından  “European Border Breakers Award” ödülüyle (MME) taçlandırıldı.

5 stüdyo albümü olan grup bu yıl yeni bir single yayınladı ve yeni bir albümün de ışığını yakmış oldu.

10 Aralık 2024 tarihi IF Performance Hall Beşiktaş’da tam bir power metal şölenine tanık olacağız.