KOVACS

17 Aralık 2024
Hangout PSM / İZMİR
21:00
18 Aralık 2024
Jolly Joker / ANKARA
21:00
20 Aralık 2024
Dorock XL Venue / İSTANBUL
21:00

Kovacs

Kariyerinde yürüdüğü eşsiz yolu karakteristik sesi ve imajıyla şekillendiren Sharon Kovacs 17, 18 ve 20 Aralık tarihlerinde ülkemizde 3 konser verecek!

Hollanda’nın Eindoven kentinde öğrenimini tamamlayıp, açık mikrofon gecelerindeki performansıyla adından söz ettiren Kovacs, yıllar içinde kendi eşsiz yolunu yaratmayı başardı ve karanlık çekiciliği ile tüm dünyayı büyüledi.

Bir kısmı Küba’da kaydedilen, James Bond-vari tango sounda sahip ilk EP’si “My Love” 2013 yılında yayımlandı ve Avrupa listelerine hızlı bir giriş yaptı. Kısa sürede Yunanistan’da 1 numaraya kadar yükselen şarkıyı 2015’te yayınlanan çıkış albümü “Shades Of Black” takip etti. Yılın en iyileri arasında gösterilen albüm 6 ülkede ciddi liste başarısı elde ederken, Hollanda’da zirveye oturdu, Almanya’da ise ilk ona girmeyi başardı. Sanatçı aynı yıl içinde Türkiye’de de kapalı gişe konser verdi.

İş ve özel hayatında değer verdiği insanları kaybeden ve bu yüzden son birkaç seneyi duygusal iniş çıkışlarla geçiren Sharon’ın, yapımcı Liam Howe merkezinde yeni bir Kovacs ailesi kurmasıyla şekillenen ikinci albümü “Cheap Smell” 2018’de piyasaya çıktı. Adını şöhret olmadan önceki son grubundan alan ve ilk uzun çalarında olduğu gibi hayatının zorlu dönemlerinden çıkmak için motivasyon ararken ortaya çıkan bu albüm müzik otoritelerinden olumlu yorumlar geldi. Öyle ki, fırtınalı aşklar ve istismar edici boyuta varan ikili ilişkilerin yanı sıra hedonizm ve bağımlılık hakkında bir dizi itiraf içeren “Cheap Smell” son 10 yılın en açık, dürüst ve ilham verici future soul albümlerinden biri olarak gösterildi.

Sanatçının son albümü ise 2023’te “Child of Sin” adıyla çıktı. “Not Scared Of Giants”, “Fragile”, “Bang Bang” ve “Goldmine” dikkat şarkılar arasında. Kovacs bu albümün kaydının bir kısmını MFÖ’den Fuat Güner’in stüdyosunda gerçekleştirerek Türkiye’ye verdiği değeri bir kez daha göstermiş oldu. Ayrıca albüme ismini veren parçada Rammstein’dan Till Lindemann konuk olarak bulunuyor.

Amy Winehouse, Nina Simone, Shirley Bassey, Beth Gibbons, Billie Holiday gibi efsanelere özgü müzikal yeteneği ile birlikte 70 milyonu geçen Youtube izlenmesi, kazandığı çeşitli ödüller, global festival performansları ve aykırı imajı ile kuşkusuz günümüz soul pop yıldızlarından Kovacs, etkisinden kolay kolay kurtulamayacağınız bir konser vaad ediyor.