Ne Obliviscaris

10 Ekim 2024
IF Performance Hall / Beşiktaş
20:00

Bilet Satış Kanalları

* Özel tasarım basılı biletler sadece Hammer Müzik’te satılmaktadır.

Ne Obliviscaris

Ne Obliviscaris, extreme metal unsurlarının progresif ve klasik etkilerle benzersiz karışımıyla tanınan Avustralyalı progresif metal grubudur. Özellikle karmaşık kompozisyonları, karmaşık enstrümantasyonları ve sert vokallerin yanı sıra keman ve temiz vokallerin birleştirilmesiyle dikkat çekiyorlar.Şarkı sözlerinde  iç gözlem, varoluşçuluk ve insan duygularıyla ilgili temaları kullanıyorlar.

2003 yılında Melbourne’da kurulan Ne Obliviscaris, teknik yetenekleri ve iddialı şarkı yapılarıyla metal sahnesinde dikkat çekti. Yenilikçi yaklaşımı ve müzisyenliğiyle büyük beğeni toplayan ilk albümleri Portal of I’i 2012’de çıkardılar. Bunu 2014’te ikinci albümleri Citadel takip ederek itibarlarını daha da sağlamlaştırdı.

Grubun şarkıları  tipik olarak sert vokaller (hırıltılar), temiz vokaller, gitarlar, baslar, davullar ve kemanın bir kombinasyonunu içerir ve bu da müziklerine  farklı bir doku katar. Ne Obliviscaris, metal müziğin sınırlarını zorladığı, eklektik tarzı ve sofistike kompozisyonları nedeniyle hem ekstrem metal hem de progresif rock hayranlarına hitap ettiği için övgüyle karşılanan bir grup.

Toplamda dört stüdyo albümü olan grubun adı Latince “Unutma “ anlamına geliyor ve 10 Ekim’de tıpkı adları gibi unutamayacağımız bir gece yaşatacaklar.